Celem działalności naszej świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom po zajęciach szkolnych w miłym i bezpiecznym otoczeniu.

Świetlica zapewnia uczniom zajęcia uwzględniające ich potrzeby edukacyjne oraz rozwojowe.  Są to zajęcia rozwijające zainteresowania, przygotowujące uczniów do samodzielnego życia w środowisku na miarę ich możliwości. Realizujemy te cele poprzez integrację ze środowiskiem, kształtowanie umiejętności samoobsługi i komunikacji z otoczeniem.

GRUDZIEŃ 2020

Temat: Zimowe malowanie na folii.

Pewnego grudniowego dnia sala świetlicy szkolnej przemieniła się w pracownie artystyczną. Uczniowie wprowadzili małą innowację i malowali pędzlami oraz dłońmi zimowy krajobraz, ale nie na kartkach, a na dużej folii spożywczej. Było bardzo twórczo, a obrazy zimy bardzo przepiękne.

listopad 2020

Andrzejki

Na świetlicy szkolnej zorganizowana została zabawa andrzejkowa.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie są źródłem poznania tradycji i obrzędów ludowych przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

Kule ze smalcu i ziaren, czyli smakołyki dla ptaków.

Uczniowie przebywający na świetlicy szkolnej wiedzą, że gdy zaczynają się robić niższe temperatury na dworze to należy bardziej zadbać o zwierzęta.

PAŹDZIERNIK 2020

Temat: Jesienna ścieżka sensoryczna.

Uczniowie przebywający na świetlicy szkolnej bardzo lubią jesień, dlatego wspólnie przygotowaliśmy ścieżkę sensoryczną. Składała się ona z darów jesieni oraz innych przedmiotów.

Wykorzystaliśmy – żołędzie, kasztany, szyszki, liście, mech, a także kulki żelowe i kisiel. Uczniowie dotykając bosymi stopami poznali strukturę przedmiotu, rozwijali zmysł dotyku, a dzięki różnym kolorom stymulowali także wzrok.

Zabawy sensoryczne były ogromną frajdą dla uczniów, co było widać po uśmiechach na twarzach.

wrzesień 2020

Dzień Chłopaka na świetlicy

Chłopcy przebywający na świetlicy szkolnej postanowili w przepyszny sposób uczcić swoje święto – upieczeniem waniliowych muffinek ze słodką czekoladą w środku.

Przygotowali potrzebne składniki, odmierzyli proporcje według przepisu i dokładnie wszystko wymieszali. Następnie gotową masą napełnili foremki i włożyli do piekarnika.

Upieczone muffinki pięknie pachniały i sprawiły radość wszystkim chłopcom w szkole.

.

Sałatka owocowa.

Uczniowie uczestniczący w zajęciach na świetlicy szkolnej postanowili wykonać zdrową, owocową sałatkę. Przywdziali fartuszki, podwinęli rękawy i zabrali się za krojenie owoców. Królowały jabłka, gruszki, banany, ale też winogrono i kiwi.

Na koniec uczniowie przystąpili do degustacji – próbowali sałatek lub także przez nich wykonanego – musu owocowego.

Owocowe smakołyki były przepyszne, a zapach roznosił się po całej szkole.

Marzec 2020

Na zajęciach świetlicowych uczniowie postanowili wyczarować kruche ciasteczka. Z ciasta powycinali różne wzory, a także dodali truskawkowej marmolady.

Ciasteczka podczas pieczenia pięknie urosły i były delikatne, przepyszne i niezwykle pachnące.

luty 2020 ​

Maski karnawałowe

Uczniowie uczestniczący w zajęciach na świetlicy szkolnej rozpoczęli przygotowania do karnawału. Wykonywali maski karnawałowe, które ozdabiali przeróżnymi materiałami.

Pomysłowości i inwencji nie brakowało w trakcie tworzenia, więc każda praca była inna i jedyna w swoim rodzaju. Takie barwne i brokatowe maski, to doskonałe uzupełnienie stroju na bal.

Styczeń 2020

Na świetlicy szkolnej uczniowie, biorąc pod uwagę brak śniegu za oknem, chcieli przywołać do sali trochę zimowej aury. Wykorzystali do tego słoiczki, klej i sól himalajską, aby wykonać piękne zimowe lampiony.
Obsypane solą słoiczki stworzyły efekt kryształu, który uczniowie ozdobili także kolorowym brokatem i wstążką. Blask zamkniętych w lampionach świeczek wygląda niesamowicie klimatycznie i tworzy przyjemny zimowy nastrój.

listopad 2019

Czarodziejskie kapelusze wykonane techniką frotagge

październik 2019

Jesienne baletnice z kolorowych pokruszonych liści.

wrzesień 2019

Deszczowa pogoda

– malowanie z użyciem folii bąbelkowej